Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 15 Φεβρουαρίου 2015

«Τυφώνας»... έμοιαζε η ΔΑΦΝΗ!!

Συνέτριψε την ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟ με 10-1

«Τυφώνας» έμοιαζε η ΔΑΦΝΗ στον επαναληπτικό αγώνα της προκριματικής φάσης των χιαστί αγώνων (διπλοί) των 2 Ομίλων της ΠΟΑΛ, για την ανάδειξη των 4 ομάδων που θα διεκδικήσουν τα 2 εισιτήρια στο Πρωτάθλημα Ένταξης της ΣΤΟΚ, παρασύροντας στο πέρασμα της, την ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟ, διαλύοντας την στην κυριολεξία με το φανταστικό σκορ ….10-1.

Σαφώς ανώτερη ομάδα η ΔΑΦΝΗ, καθάρισε την ομάδα της Αγίας Νάπας με συνοπτικές διαδικασίες, αφού μέχρι την λήξη του Α΄ημιχρόνου, κατάφερε να προηγηθεί με… 7-1, με τέρματα των Γ. Γρηγορίου (1΄, 17΄), Μ. Μιχαήλ (11΄, 31΄) Π. Αγγελή (14΄),  Ομ. Παναγιώτου (34΄),και ο Ον. Θεοφάνους (44΄).

Στην επανάληψη παρόλο ότι ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, εντούτοις ο μονόλογος της ΔΑΦΝΗΣ ήταν συνεχής και με τους επιθετικούς της να χάνουν την μια ευκαιρία μετά την άλλη. Στο 58΄ ο Π. Αγγελή πέτυχε το 8-1,  ο Γ. Γρηγορίου στο 63ο λεπτό το 9-1 ενώ στο 65ο λεπτό ο Μην. Μιχαήλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ 10-1.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΑΦΝΗΣ
Φ. Καρούσιος, Μην. Μιχαήλ , Ορ. Σοφοκλέους, Μ. Κίμωνος (46΄Μ. Βασιλειάδης), Τ. Λοίζου, Γ. Χρίστου,  Ον. Θεοφάνους,  Μιχ. Μιχαήλ (46΄Ζ. Μάος),  Γ. Γρηγορίου, Ομ. Παναγιώτου(46’ Π. Δημητρίου) , Π. Αγγελή.

Έτσι λοιπόν και σύμφωνα με τα αποτελέσματα των άλλων αγώνων της 1ης φάσης η ΔΑΦΝΗ ΤΡΟΥΛΛΩΝ μαζί με τον ΟΝΗΣΙΛΛΟ ΣΩΤΗΡΑΣ, την ΑΠΕΛ ΛΕΥΚΑΡΩΝ και την ΑΕΚ ΣΩΤΗΡΑΣ, θα αποτελέσουν την τετράδα των PLAY OFF όπου και θα αναδειχθούν οι 2 ομάδες που θα αγωνιστούν στο Πρωτάθλημα Ένταξης τη ΣΤΟΚ.