Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 04 Ιανουαρίου 2015

Νίκη με... άρωμα Τίτλου!!!

Νίκησε στο … «finish» τον σπουδαίο ΛΕΥΤΕΡΟ Ιδαλίου με 1-0

Συνεχίζοντας την αήττητη πορεία της η ΔΑΦΝΗ Τρούλλων, κατάφερε να πετύχει μια «παλληκαρίσια» και σπουδαία βαθμολογικά νίκη με 1-0, στο  κυριακάτικο ντέρμπυ κορυφής και να… «σκοτώνει» οριστικά με αυτόν τον τρόπο… τα όνειρα του σκληροτράχηλου ΛΕΦΤΕΡΟΥ Ιδαλίου για την κατάκτηση του Τίτλου του Πρωταθλήματος της ΠΟΑΛ,  αφού με την νίκη της αυτή τον αφήνει πίσω… 5 βαθμούς πίσω στον βαθμολογικό πίνακα.

Ήταν μια πέρα για πέρα γλυκιά νίκη,  που ήρθε στο… 91ο λεπτό, με ένα απίστευτο γκολ από τον συνήθη «εκτελεστή» της ΔΑΦΝΗΣ, τον προπονητή και ποδοσφαιριστή της  Στέλιο Προκοπίου ο οποίος μπήκε ως αλλαγή, 5 λεπτά ενωρίτερα.

Το παιγνίδι, σε όλο το 90λεπτο,  ήταν ομολογουμένως με μια λέξη... διαφήμιση του ποδοσφαίρου και από τις 2 Ομάδες,  ήταν συναρπαστικό,  είχε αρκετό πάθος και αρκετή δύναμη, ήταν αμφίρροπο, γι αυτό και κράτησε  αμείωτο το ενδιαφέρον των πολλών φίλων του Αγροτικού ποδοσφαίρου που το παρακολούθησαν μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα, ζώντας ανεπανάληπτες ποδοσφαιρικές στιγμές.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό που μέτρησε περισσότερο και... έκρινε τον αγώνα, ήταν το πάθος, η δύναμη, μα πάνω απ όλα η εμπειρία των ποδοσφαιριστών της ΔΑΦΝΗΣ.