Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 7 Δεκεμβρίου 2014

Συνεχίζει ακάθεκτη και αήττητη…

Νίκησε 5-1 την ΑΕΝΑΚ

Η «ΔΑΦΝΗ Τρούλλων», συνέχισε την αήττητη πορεία της και απέναντι στην Αενακ με το ευρύ 5-1.

Επιδεικνύοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, η ομάδα μας, κέρδισε με σκορ 5-1 την ομάδα της Αενάκ Κοκκίνων, στον χθεσινό Σαββατιάτικο αγώνα που έγινε στο Κοινοτικό Στάδιο της Δρομολαξιάς.

Δηλώνοντας από την αρχή τις προθέσεις της, η «ΔΑΔΝΗ» μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και παρόλη την προσπάθεια των αντίπαλων ποδοσφαιριστών, οι οποίοι αμύνθηκαν σθεναρά περιμένοντας την ομάδα μας κάτω από το κέντρο, δεν άντεξαν και στο 30ο λεπτό δέχθηκαν το πρώτο τέρμα μετά από εκπληκτικό ευθύβολο σουτ σε εκτέλεση φάουλ από τα 25 μέτρα του Μ. Κίμωνος. Η υπεροχή της «ΔΑΦΝΗΣ» έφερε και το δεύτερο γκολ με ωραίο πλασέ στο 36 από τον Σ. Ιουλιανό.

Ακολούθως στο β΄ ημίχρονο η ομάδα μας κατάφερε να πετύχει ακόμα 3 τέρματα με τους Σ. Ιουλιανό (52΄), Γ. Λουκά (61΄) και Γ. Γρηγορίου (79΄), διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 5-1 για την ομάδα μας. Αξίζει να σημειωθεί ότι η «ΔΑΦΝΗ» στάθηκε άτυχη άλλες τέσσερις φορές, αφού σε ισάριθμες περιπτώσεις η μπάλα βρήκε το αντίπαλο δοκάρι.