Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών ΠΟΑΛ 2013-2014

Δυσκολεύτηκε...

αλλά πέτυχε το 3ποντο!

Κατέβαλε εκτός έδρας τον ΛΕΥΤΕΡΟ Ιδαλίου με 1-2

Μέτριο θέαμα επεφύλαξαν στους φίλους του αγροτικού ποδοσφαίρου ΔΑΦΝΗ και ΛΕΦΤΕΡΟΣ στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της ΠΟΑΛ, και με την ΔΑΦΝΗ η οποία χωρίς τον… καλό της εαυτό και χωρίς να πιάνει καλή απόδοση, έστω και δύσκολα, να παίρνει το πολυπόθητο τρίποντο κερδίζοντας εκτός έδρας τον ΛΕΦΤΕΡΟ  Ιδαλίου με 1-2.

Το παιχνίδι σε ολόκληρο το 90λεπτο, ήταν πολύ δυνατό παρά τεχνικό, και ομολογουμένως χωρίς ουσία, χωρίς ποιότητα και με πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες, και με την μπάλα ουσιαστικά να «ταλαιπωρείται» κυρίως στο χώρο του κέντρου.

Στο σκορ κατάφερε να προηγηθεί στο 56ο λεπτό ο γηπεδούχος ΛΕΦΤΕΡΟΣ Ιδαλίου με εντυπωσιακή καρφωτή κεφαλιά, ενώ δυό λεπτά αργότερα ο Μ. Μιχαήλ (58΄)  για λογαριασμό της ΔΑΦΝΗΣ, εκμεταλλευόμενος σέντρα από αριστερά κάρφωσε τον αντιπαλο τερματοφύλακα φέρνοντας το παιγνίδι στα ίσα. Το «κερασάκι στην τούρτα» φρόντισε να βάλει στο 75ο λεπτό ο Π. Αγγελή αφού με μια με έξυπνη κεφαλιά,  γύρισε το παιγνίδι διαμορφώνοντας έτσι το σκορ σε 1-2, και να προσθέτει έτσι στο ενεργητικό της ΔΑΦΝΗΣ  τους 3 πολύτιμους βαθμούς , που ουσιαστικά αυτό απομένει στα θετικά του αγώνα.