Σάββατο, 04 Ιανουαρίου 2014

Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών ΠΟΑΛ 2013-2014

Με το.. «δεξί» μπήκε η ΔΑΦΝΗ

Συνέτριψε το ΘΟΙ Αυγόρου με 4-0

Με το «δεξί» μπήκε  στο Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών της Π.Ο.Α.Λ.  η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ, πετυχαίνοντας σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη επί τoυ ΘΟΙ Αυγόρου με 4-0!!

«Νίκη χρυσάφι» λοιπόν μπορεί να χαρακτηριστεί η επιτυχία της ομάδας μας, αφού κατάφερε να πάρει τους πρώτους 3 πολύτιμους βαθμούς, κερδίζοντας μια από τις 6 ομάδες που θα διεκδικήσουν μέχρι το τέλος, το ένα από τα δυο εισιτήρια για την είσοδο τους στο Πρωτάθλημα Ένταξης στην ΚΟΠ.

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, και κυρίως στο τελευταίο 15λεπτο του Α΄ ημιχρόνου, η ομάδα μας ήταν «ασταμάτητη» ..να κάνει ότι ήθελε μέσα στο γήπεδο και να μην αφήνει κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, με αποτέλεσμα στο διάστημα αυτό να πετυχαίνει 4 τέρματα, και ουσιαστικά να «σκοτώνει» το παιγνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Η επανάληψη ήταν ουσιαστικά έδειχνε καθαρά …χαρακτήρα προπόνησης!! αφού η ανωτερότητα της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα να κάνει ότι θέλει μέσα στο γήπεδο  και  με την μια ευκαιρία να διαδέχεται την άλλη. Παρόλα αυτά το σκορ του Α ημιχρόνου έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Τα τέρματα για λογαριασμό της ΔΑΦΝΗΣ πέτυχαν ο Μιχ. Μιχαήλ (30΄, 41΄), ο Γ. Γρηγορίου (37΄) και ο Π. Αγγελή (45΄).