Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2013

Νίκη… σε στυλ προπόνησης!!

ΔΑΦΝΗ – ΑΕΝΑΚ 5-2

Στα πλαίσια της προτελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Π.Ο.Α.Λ. η ήδη Πρωταθλήτρια ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ Τρούλλων, συνέτριψε αυτήν την φορά την ΑΕΝΑΚ ΚΟΚΚΙΝΩΝ με 5-2 , δίνοντας έτσι συνέχεια στο αήττητο νικηφόρο σερί της!!!

Η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ με εμφανή τα στοιχεία ανωτερότητας, και την νοοτροπία του Πρωταθλητή, μπήκε από το 1ο λεπτό πολύ δυνατά στο παιγνίδι, και «καθάρισε» την ομάδα των Κοκκίνων  με …συνοπτικές διαδικασίες,  αφού με την λήξη του Α΄ ημιχρόνου, πέτυχε 4 γκολ με τους Μιχ. Μιχαήλ (16’) τον Ομ. Παναγιώτου (19΄και 43΄) και τον Γ. Γρηγορίου (35’).

Στην επανάληψη, συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό, όμως το αποτέλεσμα «χαλάρωσε» τους ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ, με αποτέλεσμα να δώσει την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να ξεθαρρέψει για λίγο και να σκοράρει στο 50ό λεπτό μειώνοντας έτσι σε 5-1. Το γκολ όμως αυτό πείσμωσε και  πάλιν τους ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ και στο 70ό λεπτό ο Μηνάς Μιχαήλ με ένα εντυπωσιακό τρόπο πέτυχε το 5-1, ενώ 5 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα η ΑΕΝΑΚ διαμόρφωσε το τελικό σκορ 5-2.