Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο, 07 Δεκεμβρίου 2013

Και Μαθηματικά Πρωταθλήτρια...

Καθάρισε εκτός έδρας τον Λέφτερο Ιδαλίου με 0-3!!!

Σε «Απογευματινό Περίπατο» μετάτρεψε το …ντέρμπυ κορυφής η ΔΑΦΝΗ Τρούλλων, αφού μετά από μια εξαιρετική απόδοση που είχε το απόγευμα του Σαββάτου, «καθάρισε» εκτός έδρας και τον 2ο στον βαθμολογικό πίνακα ΛΕΦΤΕΡΟ Ιδαλίου με σκορ 0-3, αυξάνοντας έτσι την διαφορά που την χωρίζει στους 8 βαθμούς!!!!  και μαθηματικά πλέον να πανηγυρίζει την κατάκτηση του Πρωταθλήματος... 2 αγώνες πριν την λήξη του!!!

Η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ από το 1ο λεπτό μπήκε πολύ δυνατά στο παιγνίδι και  δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, επιδεικνύοντας σημάδια μεγάλης ομάδας, καταφέρνοντας έτσι πολύ νωρίς, να κλείσει στα καρέ τον αντίπαλο της, και στο 23΄ να προηγείται στο σκορ, με τον Μιχ. Μιχαήλ, με εντυπωσιακό πλασέ μετά από αριστουργηματική πάσα του Γ. Γρηγορίου. Η ασφυκτική πίεση της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε και στο 28΄ο Μ. Γερολέμου με ένα κεραυνοβόλο σουτ έξω από την περιοχή,  σημείωσε το 0-2, σκορ με το οποίο έληξε και το Α΄ ημίχρονο.

Στο Β ημίχρονο, η ανωτερότητα της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα να κάνει ότι θέλει μέσα στο γήπεδο, και η μια ευκαιρία να διαδέχεται την άλλη. Στο 70΄ ήταν η σειρά του Γ. Γρηγορίου να σκοράρει, όταν μετά από υποδειγματική σέντρα του Μ.Μιχαήλ από αριστερά, έπιασε ασύλληπτο ανάποδο ψαλίδι , πετυχαίνοντας με αυτόν τον εντυπωσιακό τρόπο ένα γκολ… για Όσκαρ!!!, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα  0-3.

Αξίζει να σημειωθεί πως η σπουδαία απόδοση και η εξαιρετική εμφάνιση των ποδοσφαιριστών της ΔΑΦΝΗΣ, χαροποίησε σε μεγάλο βαθμό τον Πρόεδρο της Ομάδας κ. Γιώργο Προκοπίου, ο οποίος και τους συγχάρηκε όλους και τον καθένα ξεχωριστά για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος του Α΄ Ομίλου της Π.Ο.Α.Λ.