Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2013

"Καθάρισε" στο Β΄ ημίχρονο...

και την ΑΕΝ Αραδίππου με 3-5!!!

Με «πιστολέρο» τον προπονητή και ποδοσφαιριστή Στέλιο Προκοπίου ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο Β ημίχρονο και να ….παίρνει πάνω του όλη την ομάδα, κατάφερε να φέρει τα κάτω πάνω και με προσωπικό του χατ τρικ ..χάρισε το πολυπόθητο τρίποντο στην ομάδα του ΔΑΦΝΗ, η οποία εξακολουθεί να προηγείται στον βαθμολογικό πίνακα της ΠΟΑΛ… με 5 βαθμούς διαφορά!!

Αν και η ΔΑΦΝΗ προηγήθηκε από..τα αποδυτήρια (2΄ Π. Αγγελή), εντούτοις για τα υπόλοιπα 43 λεπτά του Α ημιχρόνου δεν είχε τον … καλό της εαυτό και γενικά η απόδοση της ήταν κάτω της μετριότητας, αφού η γρήγορη επίτευξη του γκολ αντί να ανεβάσει την ψυχολογία των ποδοσφαιριστών της, απεναντίας το παιγνίδι τους ήταν φλύαρο, χωρίς ποιότητα, με πολλά λάθη, και να δυσκολεύονται να σκοράρουν!!

Την πολύ μέτρια απόδοση της ΔΑΦΝΗΣ στο Α ημίχρονο,  εκμεταλλεύτηκε απόλυτα η καλοστημένη ομάδα της ΑΕΝ Αραδίππου η οποία καιγόταν για την νίκη έτσι ώστε να καπαρώσει μια θέση στην τριάδα των play offs και μέσα σε 2 λεπτά (30΄ και 32΄) ο Γ. Γιαννάκη κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος τους αποτέλεσμα, σκορ με το οποίο τέλειωσε και το Α΄ ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ΔΑΦΝΗ μπήκε στο γήπεδο με …άλλο πρόσωπο… και με ηγέτη τον προπονητή και ποδοσφαιριστή Στ. Προκοπίου ο οποίος προηγουμένως τα είπε … «ένα χεράκι» στους ποδοσφαιριστές του στα αποδυτήρια, μπήκε ως αλλαγή, άλλαξε την ψυχολογία των συμποδοσφαιριστών του, ανέβασε ρυθμούς και απόδοση, και αφού προηγουμένως  ο Μηνάς Μιχαήλ στο 52ο λεπτό με ένα ευθύβολο σουτ έξω από την περιοχή.. έφερε ξανά το παιγνίδι στα ίσα (2-2) , ο ίδιος κατάφερε με  δικό του χατ τρικ  (63΄, 68΄, 92΄) να ανατρέψει τα εις βάρος δεδομένα της ομάδας του, και να «εκτελεί» με τον δικό του τρόπο την ΑΕΝ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ η οποία να αναφερθεί, κατάφερε να μειώσει στο 81ο λεπτό σε 4-3.

Αν και «αγχωτική νίκη» εντούτοις μετά το τέλος του αγώνα, ο Πρόεδρος του Σωματείου, ο Βουλευτής Λάρνακας κ. Γεώργιος Προκοπίου, κατευθύνθηκε στα αποδυτήρια και συγχάρηκε τους ποδοσφαιριστές της ομάδας του… ειδικότερα για την απόδοση του Β ημιχρόνου!