Νέα και Ειδήσεις

Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2013

Πρώτη με την διαφορά…στο +5!!!

Δάφνη Τρούλλων - ΑΠΕΛ Λευκάρων 4 - 0

Εντυπωσιακή για ακόμα μια αγωνιστική η ΔΑΦΝΗ, κατάφερε να πάρει ακόμα ένα τρίποντο εις βάρος της ΑΠΕΛ ΛΕΥΚΑΡΩΝ με 4-0, και να συνεχίζει να φιγουράρει πρώτη και αήττητη στον Βαθμολογικό πίνακα του Πρωταθλήματος της Π.Ο.Α.Λ., αυξάνοντας μάλιστα την διαφορά της στο +5..!!!!

Η ομάδα μας με εμφανή τα στοιχεία ανωτερότητας, και την νοοτροπία του νικητή, μπήκε δυνατά στο παιγνίδι, έκανε επίδειξη ισχύος, με όμορφο ποδόσφαιρο σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου, και κατάφερε να «καθαρίσει» την ομάδα των ΛΕΥΚΑΡΩΝ με συνοπτικές διαδικασίες από το πρώτο ημίχρονο, με 3 πανέμορφα τέρματα των Χρ. Αποστόλου (13’, 19’) και Γ. Γρηγορίου (36’).

Στην επανάληψη, αν και συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό, εντούτοις η μια χαμένη ευκαιρία επίτευξης γκολ διαδεχόταν την άλλη, με αποτέλεσμα ο δείκτης του σκορ να παραμένει αναλλοίωτος μέχρι και το 88ο λεπτό.

Δύο λεπτά όμως πριν την λήξη του αγώνα, ο Μηνάς Μιχαήλ φρόντισε να προσθέσει …. το κερασάκι στην τούρτα, αφού με ένα καταπληκτικό πλασέ, «κρέμασε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διαγράφοντας έτσι το τελικό σκορ 4-0.

Με την νέα της επιτυχία η ΔΑΦΝΗ αύξησε σε... 5 βαθμούς την διαφορά της από τον δεύτερο στον βαθμολογικό πίνακα ΛΕΦΤΕΡΟ ΙΔΑΛΙΟΥ, γεγονός που αφήνει απόλυτα ικανοποιημένους την Διοίκηση του Σωματείου, την τεχνική ηγεσία, αλλά και τους φίλους της ομάδας, που βλέπουν την ομάδα τους να βρίσκεται μέσα στους στόχους της!