Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο , 12 Οκτωβρίου 2013

Σπουδαία εμφάνιση και… 5άρα!!!

Για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ., η ΔΑΦΝΗ συνέτριψε στο πέρασμα της, την σκληροτράχηλη ομάδα της ΑΕΝ Αραδίππου με το ευρύ σκορ 5-0. Μια επικράτηση που συνοδεύτηκε από μια σπουδαία και θετική εμφάνιση της ΔΑΦΝΗΣ, σκορπίζοντας ενθουσιασμό και αισιοδοξία στους φίλους και οπαδούς του Αθλητικού Σωματείου μας, που η πορεία της δείχνει με μαθηματική ακρίβεια, ότι βρίσκεται στο σωστό δρόμο για την επίτευξη του στόχου της.

Το παιγνίδι, σε όλο το 90λεπτο,  ήταν συναρπαστικό,  είχε πάθος,  δύναμη,  πάντοτε όμως μέσα στα πλαίσια της αθλητοπρέπειας,  με 5 πανέμορφα τέρματα, πολλές χαμένες ευκαιρίες , δοκάρια,  προσφέροντας σπουδαίο θέαμα στους αρκετούς ποδοσφαιρόφιλους, που παρακολούθησαν τον αγώνα που διεξήχθηκε στο γήπεδο του ΑΣΙΛ στις Καμάρες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ΔΑΦΝΗ επιδεικνύοντας την ανωτερότητα της και αφήνοντας πίσω ..τον «κακό εαυτό» της περασμένης βδομάδας δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, αφού με το εναρκτήριο σφύριγμα του διαιτητή, πήρε «κεφάλι» με γκολ από τα αποδυτήρια με τον Μ.Κίμωνος και με το τέλος του Α΄ ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται στο σκορ με 2-0, χάρις στο τέρμα του  Μιχ. Μιχαήλ (29΄)

Στο Β ημίχρονο η ανωτερότητα της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε, και με ένα συνεχή επιθετικό μονόλογο, να αυξάνει τον δείκτη του σκορ σε 5-0, με ακόμα 2 τέρματα του Π. Αγγελή (59΄και 69΄) και ένα από τον Κ.Καρακώστα (82΄)

Μετά το τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος του Σωματείου και Βουλευτής Λάρνακας κ.  Γιώργος Προκοπίου φανερά ενθουσιασμένος, συγχάρηκε όλους ανεξαιρέτως τους ποδοσφαιριστές για την φανταστική τους απόδοση καθώς και την Τεχνική ηγεσία της ομάδας.