Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο, 5 Οκτωβρίου 2013

Το μόνο θετικό του αγώνα, το πολύτιμο τρίποντο...

ΑΠΕΛ ΛΕΥΚΑΡΩΝ – ΔΑΦΝΗ 0-2

Χωρίς τον … καλό της εαυτό και χωρίς να πιάνει καλή απόδοση, η ΔΑΦΝΗ, κατάφερε να πάρει το τρίποντο κερδίζοντας εκτός έδρας την ΑΠΕΛ Λευκάρων με 0-2, ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Το παιχνίδι σε ολόκληρο το 90λεπτο, παρά την καθολική αλλά φλύαρη υπεροχή της ΔΑΦΝΗΣ, ήταν ομολογουμένως χωρίς ουσία, χωρίς ποιότητα και με πολλά λάθη, και από τις δύο ομάδες, και με την μπάλα ουσιαστικά να «ταλαιπωρείται» κυρίως στο χώρο του κέντρου, χωρίς αποτέλεσμα.

Τους 3 πολύτιμους βαθμούς για την ΔΑΦΝΗ, που ουσιαστικά αυτό απομένει στα θετικά του αγώνα, πρόσθεσαν στο ενεργητικό της, χάρις στα τέρματα των Κ. Καρακώστα στο 14ο λεπτό και Στ. Προκοπίου στο 74ο λεπτό, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος της ομάδας κ. Γεώργιος Προκοπίου, δεν έκρυψε την απογοήτευσή του για την σημερινή εμφάνιση και απόδοση της ομάδας, ο οποίος τόνισε ότι οι παίκτες του σήμερα δεν είχαν αυτοπεποίθηση και ουσία στο παιγνίδι τους. «Το να πιστεύουμε ότι έχουμε πλειάδα ποδοσφαιριστών με ποιότητα και με πολλές δυνατότητες δεν λέει κάτι, αυτό θα πρέπει να το δείξουμε και μέσα στο γήπεδο. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την επιπολαιότητα που δείχνουμε στην τελική προσπάθεια και το εύκολο γκολ . Η ΔΑΦΝΗ θα πρέπει να τελειώνει νωρίς τα παιχνίδια και να μην αφήνει στον αντίπαλο την παραμικρή ελπίδα να πιστέψει ότι μπορεί να έχει βαθμολογικό κέρδος».