Σάββατο, 24 Νοεμβρίου 2012

Απογευματινός..περίπατος!!

Συνέτριψε και την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ Αραδίππου με …2-6.

Για ακόμη μία αγωνιστική επιδεικνύοντας χαρακτήρα μεγάλης ομάδας,  η ΔΑΦΝΗ, συνέτριψε στο πέρασμα της και μάλιστα εκτός έδρας και την πολύ καλή ομάδα της ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ  Αραδίππου  και διατήρησε την πρωτιά της στον βαθμολογικό πίνακα του Α΄ Ομίλου της ΠΟΑΛ.

Καταιγιστική λοιπόν ήταν η ΔΑΦΝΗ, η οποία ως απόλυτη κυρίαρχος του αγώνα, με συνοπτικές διαδικασίες «καθάρισε»  με 2-6 και την  ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ Αραδίππου και βαδίζει ολοταχώς στην κατάκτηση του Πρωταθλήματος της ΠΟΑΛ.

Στο 10΄ ο Παναγιώτης Αγγελή με ωραίο πλασέ, και χωρίς να αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα άνοιξε τον δείκτη του σκορ πετυχαίνοντας  το 0-1. Από εκεί και πέρα, οι επιθετικοί της ΔΑΦΝΗΣ  σφυροκοπούσαν την αμυντική διάταξη της ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ με αποτέλεσμα.. στα επόμενα λεπτά να αυξάνουν το σκορ σε …0-4 και να «σκοτώνουν» ουσιαστικά  το παιγνίδι. Συγκεκριμένα στο 30΄ ο Γ. Γρηγορίου πέτυχε το 0-2, στο 33΄ ο Α. Ιωαννίδης πέτυχε το 0-3,  ενώ στο 45΄και πάλιν ο Π. Αγγελή διαμόρφωσε το 0-4,  σκορ Α΄ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε  το ίδιο σκηνικό και στο 60΄ λεπτό ο Π. Αγγελή να σημειώνει χατ τρικ αυξάνοντας το σκορ σε 0-5. Από κει και πέρα.. το ευρύ σκορ έφερε την «χαλάρωση» των ποδοσφαιριστών της ΔΑΦΝΗΣ με αποτέλεσμα η αντίπαλη ομάδα να εκμεταλλευτεί σε δυο περιπτώσεις την αμυντική αδράνεια των ποδοσφαιριστών της ΔΑΦΝΗΣ και να μειώνουν το σκορ σε 2-5,  κάτι που αφύπνισε τους ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ και στο επόμενο λεπτό  ο Στ. Σταύρου που μπήκε στο 80΄λεπτό  με προσωπική του επέλαση να  πετυχαίνει το τελικό σκορ 2-6.