Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 13 Μαΐου 2012

Ελαφρύ Προβάδισμα Πρόκρισης για τους 8...

μετά το 1 - 0 εντός έδρας σε βάρος της Ένωσης Νέων Ύψωνα

Σπουδαία νίκη, που της δίνει ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Πρωταθλήματος Ένταξης της ΚΟΠ, σημείωσε σήμερα το απόγευμα η ΔΑΦΝΗ, η οποία κατέβαλε την Ένωση Νέων Ύψωνα με 1-0 εντός έδρας, στο πλαίσιο του 1ου αγώνα για την φάση των 16 της διοργάνωσης.

Η ομάδα μας, πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση, δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, αφού με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται στο σκορ με 1-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Το γκολ για την ομάδα μας σημείωσε ο Λ. Κοντολεύτερος στο 22ο λεπτό, με ένα δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, το οποίο δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα μας έχασε πολλές κλασσικές ευκαιρίες να διπλασιάσει, τα τέρματα της, ειδικά στο 2ο ημίχρονο.