Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Τρίτη , 10 Ιανουαρίου 2012

Ξεσπάθωσε στο Β' Ημίχρονο!!

Από την μια, η πολύ μέτρια εμφάνιση της ΔΑΦΝΗΣ στο Α΄ημίχρονο, και από την άλλη, η πολύ ενισχυμένη ομάδα της ΑΕΝ Αραδίππου η οποία άφησε σπουδαίες εντυπώσεις, δυσκόλεψαν πολύ την πρωτοπόρο ομάδα μας, αφού για 58 ολόκληρα λεπτά βρισκόταν πίσω στο σκορ με 0-1, αναγκάζοντας τον Τεχνικό της ομάδας κ. Γιώργο Κωνσταντίνου.. να τρίξει τα δόντια στα αποδυτήρια.

Στην  επανάληψη, και με αλλαγές στο σχήμα της ομάδας, η ΔΑΦΝΗ «ξεσπάθωσε», αφού μπαίνοντας πολύ δυνατά, βρήκε τον καλό της εαυτό, πίεσε ασφυκτικά της ομάδα της Αραδίππου, και κατάφερε να γυρίσει το παιγνίδι, σημειώνοντας 3 πανέμορφα σε εκτέλεση τέρματα και πολλές άλλες χαμένες ευκαιρίες.

Στο 58΄ ο έμπειρος Ανδρέας Ιωαννίδης με ένα άπιαστο δυνατό σουτ έφερε το παιγνίδι στα ίσα, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 80΄πέτυχε την …ολική ανατροπή, σημειώνοντας το 2-1 με ωραία κεφαλιά.
Τρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 83΄ο Στ. Σταύρου έβαλε το «κερασάκι» στην τούρτα, πετυχαίνοντας το 3-1, σκορ με το οποίο έληξε το παιγνίδι.

Να σημειωθεί πως το παιγνίδι διεξήχθηκε κάτω από δυνατή βροχή, καθόλη την διάρκεια του, κάτι που δυσκόλεψε και τις 2 ομάδες, ενώ τέλος εύσημα αξίζει και η άριστη διαιτησία του κ. Π. Ανδρονίκου.