Νέα και Ειδήσεις

Δευτέρα , 21 Νοεμβρίου 2011

Με χαρακτήρα Πρωταθλήτριας…

Χαρακτήρα Πρωταθλήτριας, για ακόμη μία φορά έδειξε η ΔΑΦΝΗ, η οποία κέρδισε εκτός έδρας και την πολύ καλή ομάδα της  ΑΕΝΑΚ Κοκκίνων και διατήρησε την πρωτιά της στον βαθμολογικό πίνακα, με διαφορά 4 βαθμών από τον 2ο ΦΑΡΟ ΠΕΡΒΟΛΙΩΝ.

Καταιγιστική λοιπόν ήταν η ΔΑΦΝΗ, η οποία ως απόλυτη κυρίαρχος του αγώνα, κέρδισε με 1-4 τη ΑΕΝΑΚ ΚΟΚΚΙΝΩΝ. Στο 13΄ ο Μάκης Παπαιωάννου με καρφωτή κεφαλιά , δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα σημειώνοντας το 0-1.  Από εκεί και πέρα, οι επιθετικοί της ΔΑΦΝΗΣ  σφυροκοπούσαν την αμυντική διάταξη της ΑΕΝΑΚ με αποτέλεσμα μέσα σε 15 λεπτά να «σκοτώνουν» ουσιαστικά  το παιγνίδι,  αφού στο 20΄ο Στ. Σταύρου με ωραίο προσωπικό γκολ σημείωσε το 0-2,  ενώ στο 29’ ο Μ. Λάμπρου ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-3. Στο 38΄, και σε μια στιγμή αδράνειας στην άμυνα της ΔΑΦΝΗΣ η ΑΕΝΑΚ που σε δεν σταμάτησε λεπτό να διεκδικεί  κάτι καλό στον αγώνα,  μείωσε σε 1-3 σκορ με το οποίο έληξε το Α ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ΑΕΝΑΚ πίεσε ακόμα περισσότερο για ακόμα μα ένα γκολ  με την ελπίδα να ξαναμπεί στο παιγνίδι, με αποτέλεσμα  στο 57΄ να κερδίσει πέναλτυ,  το οποίο όμως δεν κατάφερε να αξιοποιήσει,  αφού ο τερματοφύλακας της ΔΑΦΝΗΣ Α. Κίτσης,  με σωτήρια επέμβαση απέκρουσε.

Στην συνέχεια η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ έλεγξε το παιγνίδι, και σε μια προσωπική επέλαση του Α.Ιωαννίδη στο 60’ πέτυχε το τελικό σκορ  1-4, με ένα καταπληκτικό δυνατό σούτ έξω από την περιοχή, αφήνοντας άναυδο τον αντίπαλο τερματοφύλακα, που ομολογουμένως αποσόβησε πολλά γκολ για τη  ομάδα του.