Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή , 30 Οκτωβρίου 2011

Σωστός οδοστρωτήρας...

Συνέτριψε τον ΛΕΥΤΕΡΟ ΔΑΛΙΟΥ με 7-0

Σπουδαία και σαρωτική νίκη σημείωσε το απόγευμα της Κυριακής στο Κοινοτικό Στάδιο Περβολιών η ΔΑΦΝΗ, η οποία σαν σωστός οδοστρωτήρας συνέτριψε με 7-0 τον ΛΕΥΤΕΡΟ ΔΑΛΙΟΥ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ., επιδεικνύοντας την ανωτερότητα της, στέλνοντας συνάμα τα δικά της ξεκάθαρα μηνύματα, πως και φέτος θα διεκδικήσει όλους τους Τίτλους.

Η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, αφού με το τέλος του Α΄ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται στο σκορ με 3-0, χάρις τα τέρματα των  Ν. Αριστοτέλους (5’ , 31΄) και Λ. Κοντολεύτερου  (38΄).

Στο Β ημίχρονο η ανωτερότητα της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε, και με ένα συνεχή επιθετικό μονόλογο να αυξάνει τον δείκτη του σκορ, με διαδοχικά τέρματα των  Ν. Αριστοτέλους (57΄πεν.),  Στ. Σταύρου (61΄) Αλ. Αλέκου (78΄πεν.) ενώ το τελικό 7-0 σημείωσε ο Στ. Προκοπίου (81΄)

Μετά το τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος του Σωματείου και Βουλευτής Λάρνακας κ.  Γιώργος Προκοπίου συγχάρηκε τους ποδοσφαιριστές και την Τεχνική ηγεσία τόσο για την θετική τους εμφάνισης όσο και για την σταθερή και ανοδική πορεία της ομάδας.