Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Τρίτη , 18 Οκτωβρίου 2011

Πρεμιέρα… με πεντάρα!!

Με το δεξί …μπήκε στο φετινό πρωτάθλημα της ΠΟΑΛ η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ,  νικώντας εκτός έδρας την ΜΕΛΙΣΣΑ ΑΓ.ΝΑΠΑΣ με 2-5.

Αν και τα στοιχεία ανωτερότητας της ομάδας μας ήταν εμφανή καθ όλη την διάρκεια του αγώνα,  εντούτοις η  απόδοση της, ιδίως κατά το πρώτο ημίχρονο, δεν ήταν η αναμενόμενη και με αρκετά αμυντικά λάθη, με αποτέλεσμα και στις δύο περιπτώσεις που προηγήθηκε στο σκορ, ισοφαρίστηκε αλλεπάλληλα από την ομάδα της ΜΕΛΙΣΣΑΣ, η οποία έδειξε πολύ καλά στοιχεία στο γήπεδο, και έτσι το ημίχρονο έκλεισε ισόπαλο 2-2.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο προπονητής της ΔΑΦΝΗΣ Γιώργος Κωνσταντίνου, προέβη σε αλλαγές στην σύνθεση της ομάδας, μπήκε πιο σοβαρά στο γήπεδο, ανέβασε απόδοση, και σιγά σιγά επέβαλε τον ρυθμό της, και κυριάρχησε σε όλο το 2ο ημίχρονο, με αποτέλεσμα με άλλα 3 πανέμορφα  γκολ, να αυξάνει τον δείκτη του σκορ, παίρνοντας μια καθαρή νίκη με 2 – 5 και τους 3 πρώτους πολύτιμους βαθμούς.

Για την ομάδα μας σκόραραν οι Λ. Κοντολεύτερος (2), Α. Ιωαννίδης, Π.Αγγελή, και Στ. Στυλιανού.