Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Δευτέρα , 31 Ιανουαρίου 2011

Αήττητη …και Πρωταθλήτρια!!!

Αήττητη!!! ολοκλήρωσε  τις υποχρεώσεις της για το Πρωτάθλημα του Α΄ Ομίλου της ΠΟΑΛ, η ΔΑΦΝΗ μας, αφού στον τελευταίο της αγώνα, νίκησε εκτός έδρας την ΑΠΕ Λευκάρων με 2-3, κα πανηγυρικά ανακηρύχθηκε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ και μάλιστα…..με 12 βαθμούς διαφορά από την δεύτερη ομάδα!!!

Αξίζει να σημειωθεί πως στους 12 αγώνες της, πέτυχε 11 νίκες και έφερε 1 ισοπαλία, ενώ πέτυχε 65 τέρματα και δέχθηκε 15.

Στον τελευταίο της αγώνα, ο οποίος ουσιαστικά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες, αν και βρέθηκε στο 60ό λεπτό πίσω στο σκορ (1-0),  εντούτοις οι ποδοσφαιριστές μας δεν τα έβαλαν κάτω, αλλά αντίθετα  πείσμωσαν περισσότερο και επέβαλαν τον ρυθμό τους, χάνοντας την μια ευκαιρία μετά την άλλη. Οι προσπάθειες της ομάδας μας καρποφόρησαν 2 λεπτά αργότερα με τον Ν.Αριστοτέλους ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά έφερε το παιγνίδι στα ίσα, ενώ 5 λεπτά μετά, ο Χ. Χριστοδουλίδης, πέτυχε την  ανατροπή σημειώνοντας το 1-2 και πάλιν με κεφαλιά.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως όλα είχαν κριθεί, σε μια στιγμή αδράνειας της αμυντικής μας γραμμής, οι γηπεδούχοι σημείωσαν την ισοφάριση. Τον τελευταίο λόγο όμως είχε ο Α.Κωνσταντίνου, αφού με ένα συρτό και δυνατό σουτ, έξω από την περιοχή της αντίπαλης ομάδας, έφερε και πάλιν την ομάδα μας σε θέση οδηγού, διαμορφώνοντας το σκορ σε 2-3, το οποίο ήταν και τελικό αποτέλεσμα.