Κυριακή, 14 Νοεμβρίου 2010

Συνεχίζει αήττητη στην κορυφή

η Δάφνη!

Χωρίς να πιάνει καλή απόδοση, η ΔΑΦΝΗ κατάφερε για ακόμα μια αγωνιστική, να πάρει το τρίποντο εις βάρος της ομάδας της ΑΕΝ Αραδίππου, και να φιγουράρει πρώτη και αήττητη για 5η συνεχόμενη βδομάδα στον Β' Όμιλο του Πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ.

Η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ, αν και σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο είχε την κυριαρχία του αγώνα, εντούτοις, από την μια ο τερματοφύλακας της ΑΕΝ Αραδίππου, ο οποίος ήταν στην "μέρα" του, και από την άλλη οι επιθετικοί της ΔΑΦΝΗΣ αν και μονοπωλούσαν το παιγνίδι τους, δεν έβρισκαν… εύκολα δίκτυα, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει στο στενό 0-1, χάρις το γκόλ του Π. Θεοφίλου στο 32ο λεπτό.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο τεχνικός της ομάδας, Μ. Γερολέμου, προέβηκε σε κάποιες αλλαγές, ανεβάζοντας έτσι την απόδοση της ομάδας, με αποτέλεσμα να βρει τους διαδρόμους και να αυξήσει τον δείκτη του σκορ σε 0-2 στο 56ο λεπτό, με τον Π. Αγγελή.

Στην συνέχεια η ομάδα μας δέκτηκε ένα γκόλ μετά από όμορφη ενέργεια της αντίπαλης ομάδας, πράγμα που την πείσμωσε ακόμα περισσότερο, ανεβάζοντας ακόμα περισσότερο την απόδοση της, και να επιβάλλει τον ρυθμό της στο γήπεδο, κλείνοντας στα καρέ της την ομάδα της ΑΕΝ Αραδίππου, με αποτέλεσμα πέραν των πολλών χαμένων ευκαιριών που είχαν και πάλιν οι επιθετικοί της, κατάφερε να πετύχει άλλα 2 τέρματα με τον εξαιρετικό και αποφασιστικό στο παιγνίδι του Στ. Προκοπίου, στο 68΄ και 76’, διαμορφώνοντας το σκόρ σε 1-4. Να σημειωθεί πως η φιλότιμη ομάδα της Αραδίππου, είχε τα ψυχικά αποθέματα για να μείωσει στο 82’ το σκόρ σε 2-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της Κυριακάτικης αναμέτρησης.