Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 17 Οκτωβρίου 2010

Δεν άντεξαν και έφυγαν...

στερώντας στην Δάφνη τη χαρά να πανηγυρίσει περισσότερα γκόλ!

Σπουδαία νίκη σημείωσε το απόγευμα του Σαββάτου η ΔΑΦΝΗ, της οποίας την ανωτερότητα δεν άντεξε η ομάδα της ΑΠΕΛ Πάνω Λευκάρων, η οποία «τράπηκε σε φυγή» κατά την διάρκεια της ανάπαυλας, ενώ το σκόρ ήταν στο 3-0 υπέρ της ομάδας μας…

Και η δικαιολογία…; Φοβήθηκαν ότι το σκόρ θα ξεπερνούσε κάθε όριο αν παρέμεναν, να αγωνιστούν και στο δεύτερο ημίχρονο, εναντίον της Δάφνης, αφού είχαν μείνει και με 10 παίκτες, λόγω αποβολής ποδοσφαιριστή τους με κόκκινη κάρτα, για εξύβριση του διαιτητή του αγώνα κ. Ιάκωβου Καμένου.

Η ομάδα μας πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, αφού με το τέλος του ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται στο σκορ με 3-0, και στην ουσία να "σκοτώσει" το παιγνίδι, στέλνοντας συνάμα το μήνυμα, πως και φέτος θα διεκδικήσει όλους τους Τίτλους.

Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Αντώνης Κωσταντίνου στο 1΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ. Στο 27’ ο Ν. Αριστοτέλους με όμορφο πλασέ βρίσκει και πάλι τα δίκτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα, και στο 36’ ο Α. Κωνσταντίνου έμελλε να χρηστεί σκόρερ για δεύτερη φορά, διαμορφώνοντας το σκόρ σε 3-0, το οποίο ήταν και το τελικό.