Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Δευτέρα, 10 Μαΐου 2010

Στάθηκε άτυχη η Δάφνη μας...

Το αποκλεισμό της από το Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών της ΣΤΟΚ, γνώρισε η ομάδα μας χθες Κυριακή 09 Μαΐου 2010, στο Κοιν. Στάδιο Μαρωνίου, μέσα στα πλαίσια της ημιτελικής φάσης, από την ομάδα του ΘΟΙ Μοναγρίου, και δυστυχώς στην διαδικασία των πέναλτι, αφού μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, γεμάτο φάσεις και σκληρές μονομαχίες, δεν ανέδειξε νικητή… ακόμα και στην ημίωρη παράταση.

Ο αγώνας ο οποίος έληξε ισόπαλος 0-0 στην κανονική του διάρκεια, όπως επίσης και στην ημίωρη παράταση, ήταν εξαιρετικά δυνατός με πάρα πολλές σκληρές μονομαχίες στην περιοχή του κέντρου και πολλές καλές φάσεις και στις δύο εστίες. Η ομάδα μας στεκόταν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο ειδικότερα κατά το δεύτερο ημίχρονο, σε αντίθεση με την αντίπαλη ομάδα που κατά διαστήματα κλεινόταν στα καρέ της δεχόμενη ασφυκτική πίεση.

Την κλασσικότερη όμως ευκαιρία για να βρεθεί στον τελικό της διοργάνωσης «κλώτσησε» στο 73ο λεπτό η ομάδα μας όπου κερδίζοντας πέναλτι μετά από ανατροπή του Στ. Προκοπίου , ο Α. Κωνσταντίνου δυστυχώς δεν  μπόρεσε να νικήσει από τα 11 μέτρα τον τερματοφύλακα του ΘΟΙ, ο οποίος με την εκπληκτική απόκρουση του κράτησε «ζωντανή» την ομάδα του μέχρι και το 120΄,  με αποτέλεσμα στην διαδικασία των πέναλτι, η ομάδα μας έχασε με 3-1.