Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Παρασκευή, 07 Μαΐου 2010

Στους «4» της ΣΤΟΚ η Δάφνη μας...

Στους «4» πέρασε μετά την σπουδαία νίκη που πέτυχε η ομάδα μας στον θεσμό του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της ΣΤΟΚ, απέναντι στην πολύ δυνατή ομάδα του ΕΑΣ Αγίου Δομετίου, και προσβλέπει με αισιοδοξία πως θα πετύχει τον νέο της στόχο, που δεν είναι άλλος από την κατάκτηση και αυτού του τίτλου!

Η εναλλαγή του σκορ κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των πολλοστών φιλάθλων που το παρακολούθησαν, αλλά στο τέλος οι φίλοι και οπαδοί μας ήταν αυτοί που έφυγαν από το γήπεδο με το πλατύ χαμόγελο ικανοποίησης.

Παρόλο που η ομάδα μας, βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 5ο κιόλας λεπτό, εντούτοις στο 25ο λεπτό o Μ. Γερολέμου με απευθείας αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή, έφερε το παιγνίδι στα ίσα, ενώ ο Μ. Κέλβερος στο 41΄ έβαλε την ομάδα μας μπροστά, σημειώνοντας το 2-1. Και εκεί που όλα οδηγούνταν προς την λήξη του Α΄ημιχρόνου, από ένα αμυντικό λάθος της ομάδας μας,  ο ΕΑΣ Αγ. Δομετίου ισοφάρισε σε 2-2.

Στην επανάληψη η ομάδα μας, μπήκε με αποφασιστικότητα στο γήπεδο, έδειξε περισσότερο πάθος και δύναμη και το πιο σημαντικό έδειξε πως ήθελε πάση θυσία την νίκη και την πρόκριση. Και αυτό δεν άργησε να γίνει, αφού στο 63΄ο Γ. Αλεξίου με δική του επιθετική πρωτοβουλία σημείωσε το 3-2, ενώ στο 80΄ ο Α. Γλυκής έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ 4-2.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΑΦΝΗΣ:
Φ. Τσιάρτας,  Γ. Κωνσταντίνου,  Ν. Χαραλάμπους (Γ. Αλεξίου), Σ. Πάρπας, (Χρ. Χριστοδουλίδης) Μ. Κέλβερος, Π. Κωνσταντινίδης, Α. Κωνσταντίνου, Μ. Γερολέμου,
Λ. Λοΐζου, Γ. Παιδονόμος, Στ. Προκοπίου (Α. Γλυκής).

Στα ημιτελικά της διοργάνωσης η ομάδα μας καλείται να αντιμετωπίσει την ερχόμενη Κυριακή στις 4.30 μ.μ. στο Κοινοτικό γήπεδο Μαρωνίου, το ΘΟΙ Μοναγρίου και στόχος της ομάδας μας δεν είναι άλλος από την νίκη και να βρεθεί στον Τελικό του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της 16ης Μαΐου, που οι πληροφορίες λένε πως υπάρχει το ενδεχόμενο να  διεξαχθεί στο ΓΣΠ.