Νέα και Ειδήσεις

Τρίτη, 16 Φεβρουαρίου 2010

Σκορ μαμούθ 1-11…

πέτυχε η ΔΑΦΝΗ ΤΡΟΥΛΛΩΝ!!

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε η ΔΑΦΝΗ, αφού στον πρώτο της αγώνα και μάλιστα εκτός έδρας, όχι μόνο νίκησε την ομάδα του ΛΕΥΤΕΡΟΥ Δαλιού, αλλά την διέλυσε στην κυριολεξία με το σκορ μαμούθ 1-11.

Ο αγώνας ο οποίος εντάσσεται στα πλαίσια της 1ης φάσης των χιαστί αγώνων (διπλοί) των 2 Ομίλων της ΠΟΑΛ, για την ανάδειξη των 4 ομάδων που θα διεκδικήσουν τα 2 εισιτήρια στο Πρωτάθλημα Ένταξης της ΣΤΟΚ, είχε μόνον ένα διεκδικητή!!

Σαφώς ανώτερη ομάδα η ΔΑΦΝΗ, καθάρισε την ομάδα του Δαλιού με συνοπτικές διαδικασίες, αφού μέχρι το πρώτο εικοσάλεπτο, κατάφερε να προηγηθεί με 0-4, με τέρματα των Α. Κωνσταντίνου (3΄ πέν.), Στ. Προκοπίου (10΄), Π. Κωσταντινίδη (15΄) και Ν. Αριστοτέλους (19΄).

Στην συνέχεια ο μονόλογος της ΔΑΦΝΗΣ ήταν συνεχής και η ροή των τερμάτων δικαιολογημένη αφού στο 32΄και πάλιν ο Ν. Αριστοτέλους έγραψε το 0-5, ενώ στο 40΄ και 43’ ο Α. Κωνσταντίνου με άλλα δύο προσωπικά του γκολ, διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου 0-7.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό με τους ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ σε στυλ προπόνησης να εξακολουθούν να σκοράρουν και να αυξάνουν τον δείκτη του σκορ. Συγκεκριμένα, ο Στ. Προκοπίου στο 47΄ και στο 50΄σημείωσε άλλα 2 τέρματα αυξάνοντας τον δείκτη σε 0-9, ενώ τέλος ο Μ. Γερολέμου με δύο δικά του τέρματα στο 66΄ και 86΄, διαμόρφωσε το 0-11.

Το τιμητικό γκολ για τον ΛΕΥΤΕΡΟ Δαλιού επιτεύχθηκε στο 80΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ.