Νέα και Ειδήσεις

Δευτέρα, 11 Ιανουαρίου 2010

Παρά την ισοπαλία…

παραμονή στην Πρώτη θέση!

Αν και ισόπαλο 1-1 τελείωσε το εκτός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας με την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ Αραδίππου, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ., εντούτοις η ομάδα μας συνεχίζει να φιγουράρει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιγνίδι το οποίο, αν και ήταν πολύ δυνατό και γρήγορο, και παρά την κρισιμότητα του, εντούτοις ήταν αθλητοπρεπέστατο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 80΄με τον Π.Ξιούρουππα με μια ασύλληπτη κεφαλιά, ενώ η ισοφάριση για λογαριασμό της ομάδας μας, ήρθε 5 λεπτά αργότερα με ένα ευθύβολο συρτό σουτ από τα πλάγια, από τον Στ. Προκοπίου.

Στο πρώτο μέρος, η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ ήταν καλύτερη από τους γηπεδούχους, είχε την συνεχή υπεροχή, κατάφερε να επιβάλει τον ρυθμό της, και εάν ήταν εύστοχη στις πολλές και κλασσικές ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, καθώς και εάν ο Διαιτητής δεν μας στερούσε καθαρό πέναλτυ, σε ανατροπή του Στ.Προκοπίου, θα μπορούσε να πανηγυρίσει την νίκη από το 1ο ημίχρονο.

Δυστυχώς για μας, και εκεί που αγωνιωδώς η ομάδα μας επιζητούσε το γκολ, εντούτοις στο 80΄ βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στα εναπομείναντα λεπτά του παιγνιδιού οι επιθετικοί της ομάδας μας μπήκαν πιο δυνατά  και αποτελεσματικά, ανέβασαν στροφές και 5 λεπτά μετά το εις βάρος μας γκολ, κατάφεραν να βρούν…δίκτυα, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να τελειώσει ισόπαλο 1-1...

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΑΦΝΗΣ
Α. Ζάκος, Π. Κωσταντινίδης, Μ. Βασιλειάδης, Ν. Χαραλάμπους, Α. Κίττος, Α. Γλυκής, Αντ. Κωνσταντίνου, Γ. Παιδονόμος, (80΄Α. Λουκά) Ν. Αριστοτέλους, (70΄ Χριστοδουλίδης) Γ. Χαγιάννης, (55΄ Λ. Σιήκκης), Στ. Προκοπίου.

Σημείο αναφοράς αποτελεί ο επόμενος αγώνας της ομάδας μας, με την ομάδα της ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ,  το αποτέλεσμα του οποίου… θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό και την πρωτιά του Α΄Ομίλου....

Αναφορά για την πρωτιά της Δάφνης κάνουν και οι πιο κάτω αθλητικές ιστοσελίδες σε σχετικά δημοσιεύματά τους: